fbpx

MŪSU STĀSTS

Katram uzņēmumam ir savs stāsts. Šis ir mūsu.  “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” tika nodibināts pirms 7 gadiem –

2015.gada 17.jūnijā. Kopā ar valdes priekšsēdētāju Jāni Siliņu un valdes locekli Jāni Akerfeldu pārrunājām mūsu stāstu.

Kā radās doma par 3,5 ha lielas industriālas teritorijas iegādi?

Ieradāmies šajā teritorijā, meklējot sadarbības partneri ražošanas nozarē. Pēc kāda laika nopirkām šo teritoriju izsolē. Sākotnēji mērķis bija padarīt biznesa vidi efektīvāku, savācot vienuviet visus mūsu saistītos uzņēmumus, kas tobrīd bija izkaisīti dažādās vietās Liepājā un Grobiņā. Izremontējām biroja ēkas 3.stāvu un pielāgojām ražošanas platības, pārcēlām šeit savus uzņēmumus. Sakārtojot telpas un atrisinot savu vajadzību, sapratām, ka teritorija vēl ir gana plaša un mums ir iespēja piedāvāt telpas arī citiem uzņēmumiem. Izstrādājām stratēģisku plānu esošo ēku apguvei un jaunu ēku celtniecībai.

Nosaukuma izvēle.

Nosaukums “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” radās, ņemot vērā atrašanās vietu – parks ziemeļos robežojas ar blakus kanālmalā esošo ielu – Veco ostmalu. Nereti nosaukums radījis jautājumus par to, vai Liepājas ostā atrodas 3,5 ha liels biznesa parks…

Par ko bijis vislielākais gandarījums?

Abi atbild gandrīz vienbalsīgi, ka tas bijis brīdis, kad atdotas iepriekš pieminētās jaunuzbūvētās ražotnes atslēgas jaunajam Nomniekam līgumā noteiktā termiņā! Milzīga pieredze un gandarījums.

Kādi bijuši lielākie līdzšinējie izaicinājumi?

Visgrūtākais bija pats sākums. Nebija viegli pārliecināt pašvaldību, finansētājus, sadarbības partnerus par stāstu, kura tā brīža ticamības moments bija salīdzinoši zems, jo abi stāvējām degradētā teritorijā dubļos līdz ceļiem. Viens no lielākajiem izaicinājumiem bija pārliecināt pirmo lielo investoru-ražotāju par jaunas, pielāgotas ražotnes būvniecību. Pirmo reizi visā uzņēmējdarbības laikā iegājām nepazīstamā biznesa jomā, apņemoties ar milzīgām saistībām un noteiktiem termiņiem uzbūvēt jaunu ražotni 3000 m² platībā.

Atmiņu stāsti.

Pats pirmais Nomnieks mūsu parkā esošajā aukstajā noliktavā uzglabāja graudus; šobrīd ēka ir pilnībā rekonstruēta un tajā savu saimniecisko darbību uzsācis pirmais somu investors Liepājā.

Interesanti atcerēties, kā mēģinājām pārliecināt esošos darbiniekus pārcelties uz degradētu teritoriju, kuras vidū atradās milzīga dubļu peļķe un piekļuve birojam tobrīd bija nodrošināta pa koka palešu ceļu..   

Bija prieks arī pagājušajā vasarā mūsu telpas iznomāt Krievijas, Latvijas un Francijas kopražojuma spēlfilmas “Ebrejs” uzņemšanai nepieciešamo vēsturisko transportlīdzekļu uzglabāšanai.

Paveikts ir patiešām ļoti daudz. Kas, jūsuprāt, ir sekmējis VOBP straujo attīstību?

Paveikts ir patiesi daudz. Esam pilnībā pārbūvējuši un sakārtojuši infrastruktūru, labiekārtojuši teritoriju, renovējuši esošās un uzbūvējuši jaunas ražošanas ēkas, izbūvējuši dažādas inženierkomunikācijas, izveidojuši profesionālu ēku pārvaldību, nomainījuši zīmolu un izstrādājuši pārdomātu attīstības plānu.

Mūsuprāt, straujas attīstības pamats ir mērķtiecīgi un dinamiski ātri darīt lietas. Lai darītu nākamo, nedrīkst gaidīt, kad iesāktā lieta jau pilnībā pabeigta.  Tā kā strādājam pakalpojumu jomā, nevar neuzsvērt komandas zināšanu un iesaistes nozīmīgumu.

Pagājušā gada nogalē VOBP sasniedza esošo ēku un telpu 100% noslodzi. Kas, jūsuprāt, ir sekmīgas sadarbības ar Nomniekiem pamatā?

VOBP raksturo augstas kvalitātes servisa nodrošināšana. Katrs klients ir svarīgs un mums patiesi rūp, lai viņu biznesa plāni mūsu parkā izdodas. Mēs no savas puses, savukārt, cik iespējams, cenšamies apmierināt specifiskas Nomnieku telpu pielāgošanas vajadzības. Abi esam klātesoši un iesaistīti ikdienas norisēs, tādējādi varam pieņemt lēmumus operatīvi. Mums ir arī svarīgi veidot un uzturēt sakārtotu un vizuāli pievilcīgu vidi.

Tuvāko gadu laikā VOBP plānots renovēt biroja ēkas fasādi, attīstīt vēl jaunas ēkas, kā arī pabeigt parka labiekārtošanu, tādējādi pilnībā apgūstot šo teritoriju. Kādi ir jūsu nākotnes plāni?

Apstāties neplānojam. Strādājam pie jauniem attīstības projektiem. Turpinājums sekos… (:

 

/  Ja arī Jums nepieciešamas telpas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, mēs labprāt par to uzzinātu!